Kamuoyuna Duyuru

Şehrimizin yaşamakta olduğu bu elim günlerde; vefat edenlerimiz, yaralılarımız varken, binlerce insanımız evlerinden ve yurtlarından olmuşken, bizim gündemimiz E.B. Spor Başkanının boyunu aşan sözlerine karşılık vermek değil, şehrimizin ve kulübümüzün yaralarını bir nebze sarabilmek adına çalışmalarımızı yürütmektir.

10.02.2020 tarihinde kulüp tesislerimizde, Elazığsporumuz’un, geldiği süreçle ve şehrimizde yaşanan  afetle ilgili düzenlediğimiz basın toplantısı esnasında; bir basın mensubu arkadaşımızın, E.B. Spor’un ligden çekilmemesi kararını değerlendirmemizi ve bu kararın Elazığsporumuz’a ve Elazığspor’un ligden çekilme talebi sürecine etkisini sorması üzerine, objektif bir gözle konu hakkındaki yorumlarımızı ve zaten kamuoyu tarafından yakinen bilinen gerçekleri açıkladık. Buna karşılık; “Bu kadar insanımız can derdine düşmüşken ve her gün artçı depremler yaşanırken, yediden yetmişe bütün vatandaşlarımız depresyon içindeyken” malum şahsiyetin, 11.02.2020 tarihinde yaptığı basın toplantısında, ligden çekilmemekle hata yaptığını kabul edip özür dileyeceği yerde hırçın, saldırgan, suçlayıcı, iftiralarla dolu, hakaretler içeren ifadelerle yaptığı açıklamaların, (lütfen) ne Halkımız, ne Sayın Vekillerimiz, ne Sayın Valimiz, ne de Sayın Belediye Başkanımız tarafından unutulmamasını camiamız olarak önemle istirham ediyoruz.

Açıklamamızın başında da ifade ettiğim gibi Elazığ’ımızın bu zor günlerinde malum şahsiyeti muhatap alarak gündemde tutmak yerine, acılarımızı sarmakla uğraşıp mağdur olan halkımızın yanında önemli bir sivil toplum örgütü olarak desteklerimize devam edeceğiz.

Benim şahsiyetimi de karakterimi de bilen bilir, yeri, günü ve zamanı geldiğinde malum şahsiyetin hakkı da avucuna verilir.

Saygılarımla!..

SELÇUK ÖZTÜRK

ELAZIĞSPOR KULÜBÜ BAŞKANI