Kamuyouna Duyuru

Kulübümüzde daha önce forma giymiş olan futbolcu Alpaslan Öztürk ile eski kulübü Standart Liege arasında FIFA’da görülen ve kulübümüzünde Alpaslan Öztürk ile birlikte davalı olduğu uyuşmazlıkta karar açıklanmıştır.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanımız Selçuk Öztürk, FIFA tarafından kulübümüze gönderilen yazıda söz konusu futbolcuya maddi tazminat cezası verildiği ancak kulübümüzün müteselsilen sorumlu olduğunu söyledi.

FIFA tarafından şuan için kulübümüze transfer yasağı ve benzeri cezai yaptırımların uygulanmadığını ifade eden Başkan Öztürk, “Önceki sezonlarda takımımızda forma giyen Alpaslan Öztürk’ün bilindiği üzere uzun süreden beri FIFA’da görülen ve kulübümüzünde ceza alması muhtemel olduğu davanın sonucu kulübümüze ulaşmıştır. FIFA, kulübümüze göndermiş olduğu dava sonucu yazısında futbolcu Alpaslan Öztürk’e eski kulübü Standart Liege’ye ödemekle yükümlü olduğu maddi tazminat cezası verildiğini ancak kulübümüzün de müteselsilen sorumlu olduğunu tarafımıza iletmiştir. Daha öncede belirttiğim gibi bu davanın sonucu kulübümüz için büyük önem taşımaktaydı. Verdiğimiz mücadeleler sonucunda şuan için FIFA tarafından kulübümüze transfer yasağı, birinci dereceden sorumlu olabileceğimiz maddi tazminat ve benzeri cezai yaptırımların uygulanmadığını değerli kamuoyuyla paylaşmak isterim” dedi.