Kayyım Başkanımız Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu: “Tüm Elazığ’ın Elazığspor’a Sahip Çıkması Gerekiyor”

Elazığspor’umuzun içimde bulunduğu sıkıntıların çözümü adına, Elazığ mülki ve idari amirleri bir araya gelerek basın toplantısı düzenlendi.

Elazığ Double Tree By Hilton’da düzenlenen basın toplantısına Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığspor Kayyum Başkanı Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu katıldı.

Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda kısa, orta ve uzun vadeli planları konuştuklarını belirten Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, “Tüm Elazığ’ın Elazığspor’a sahip çıkması gerekiyor. Öncelikli problemimiz maddi. Hep birlikte hareket etmeliyiz. Ligde kalmaya yönelik yeni bir yönetim oluşturulması gerekiyor. Gelecek günlerde SMS kampanyası başlatacağız. Elazığspor’a gelir getirici projelerimiz var ama zamanla yarışıyor. En temel problemimiz transfer tahtasını açmak” dedi.

Elazığspor’un yaşaması bizim en büyük kazancımızdır diyen Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Elazığspor’un kurumsallaşması gerekiyor. Derneklerde bütçe harcamaları kontrol altına alınamıyor. Vekillerimizden dernekler masasıyla ilgili yasa tasarısını meclise taşımalarını istiyoruz. Ciddi kaynaklar oluştursak bile bu sistem sorun doğurmaya devam edecektir. Şehir topyekün kenetlenmiştir. Yeni bir yönetim oluşacaktır. Arzumuz oluşturulan kaynakların doğru bir biçimde harcanması. Elazığspor’un dengeli yönetilmesi gerekiyor. Şehrimizin ekonomik yapısı niye Elazığspor’u ayakta tutamıyor bunu sorgulayalım. En büyük problemimiz güven problemi. İnanıyorum ki siyasi irademiz ve biz yeni yönetim oluşması adına var gücümüzle çalışacağız. Kaynaklar Elazığsporumuz’a oluşturulacaktır. Ülkemiz de bir ekonomik sıkıntının içinde. Vekillerimizin çok ciddi çabaları oldu. Mücadelemiz artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Elazığspor’un iç saha maçlarını Malatya’da oynanması için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Elazığ Ak Parti Milletvekili Metin Bulut ise, “Malatya’da oynanması için girişimlerde bulunduk ancak taşkınlık çıkabileceğinden ötürü oluşan kaygılardan dolayı olmadı. Diyarbakır’da yapabiliriz. Diyarbakır da bize yakın bir şehir dedi. Elazığ Stadyumu’nun en yakın sürede tamamlanacağını kaydeden Bulut, Fırat Üniversitesi Sahası’nın güvenlik sıkıntısı oluşturabileceği gerekçesiyle Fırat Üniversite Sahası’nda maç oynanamayacağını belirtti. Elazığspor ile elektrik firması arasında yaşanan sıkıntıya da değinen Milletvekili Bulut, “borcun bir kısmı ödendi ama oluşturulan yapılandırma bir türlü ödenmedi. Kaynak bulunmasına rağmen ödenmeyince elektrikler kesildi. Başka bir formül yeniden açtırabiliriz. Elazığspor bugüne kadar kaynak bulamamış bir takım değil ki. Bir türlü sürdürülebilir kılamamışız. Önemli olan kurumsal bir yapıyı tesis edebilmek” şeklinde konuştu.

Şehrin belediye başkanı olarak ve ferdi olarak her zaman Elazığspor’un yanında olduklarını söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da gidilecek her kapıya Elazığspor için gideceklerini dile getirdi. Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ise, Türkiye’de tüm takımların ekonomik sıkıntılar yaşadığını ifade ederek, ‘Elazığspor için kalıcı çözümler oluşturulması gerekiyor’ dedi.