Kayyım Başkanımız Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu Basın Toplantısı Düzenledi

Kayyım Başkanımız Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, düzenlediği basın toplantısıyla yaptıkları çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Fırat Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde saat 14:00’da düzenlenen toplantıda Devecioğlu, yaptıkları çalışmaları aktararak, önceliklerinin futbolcuları ve teknik heyeti tutmak olduğunu söyledi.

Elazığspor için yeni bir kampanya başlattıklarını kaydeden Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, “Elazığ Valiliği koordinesinde başlatılan kampanya devam ediyor. Yine bir SMS kampanyası çalışmamız var. Tekkart Alışveriş kartıyla ilgili bir çalışmamız oldu. Bunlar bizim kısa sürede yaptığımız çalışmalar. Şu süreçte Elazığspor’a katkı sağlamak amacıyla yaptığımız işler. Elazığ Valiliği hazırlık kampı için gerekli görüşmeleri yaptı. Hemşerimiz Nihat Özbağı’nın Antalya’daki otelinden söz alındı. Bu süreçte bugün yarın sonuçlanacak. Elazığ Ticaret Odası Başkanı’yla iş çevresiyle bir araya gelineceğini ve kendisinin de destek olacağının sözünü aldık. Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO ve Milletvekilleriyle bir koordinasyon toplantısı yapmak için çalışmalar başlattık. Bunu da gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Kayyım heyetiyle ilgili olarak kamuoyundaki bilgi kirliliğine de açıklık getiren Devecioğlu, “Biliyorsunuz Elazığspor bir kulüp. Genel Kurulu üyelerden oluşmakta. Elazığspor en son genel kurulda yönetimsiz kalmıştır. Sulh Mahkemesi’ne başvurularak kayyım ataması yapıldı. Bizlerde Elazığspor’un hukuksuzluk düzeninden kurtulması için çaba göstereceğiz. Elazığ kamuoyunun bize destek olmasını rica ediyoruz. Biraz ateşin düşürülmesi gerekiyor. Problemleri tespit etmiş durumdayız. En önemli problemimiz Elazığspor’un futbolcu ve teknik heyetini tutmak. Önemli kaynaklara ihtiyaç var. Bu kaynakların en kısa zamanda sağlanması gerekiyor. Bu sezonu hep birlikte kapatacağız inşallah. En kısa sürede genel kurul şartlarını oluşturmalıyız. Takvim üzerinde yaptığımız çalışmada. Önümüzde 21 günlük bir süre var. İkinci yarı 18 Ocak itibariyle başlıyor. Bize en yakın tarih 19 Ocak görünüyor. İlkinde çoğunluk sağlanamazsa, ikinci de mutlaka yapmamız gerekiyor. Bizim transfer yasağımız var. Önceliğimiz bunu kaldırabilmek” ifadelerini kullandı.

Elazığspor’un gelecek yıldan itibaren hak edişleri olduğunu dile getiren Kayyım Başkanı Sebahattin Devecioğlu, “11 Ocak’ta federasyonun Antalya’da toplantısı var. Nasip olursa bende orada olacağım. Oradaki yetkililerle görüşmeye çalışacağım. Mevcut problemleri oraya taşıyacağım. Stadyumla ilgili problemlerle de var. Sivas’ta son maçımızı oynadık. Sağolsunlar bize yardımcı oldular ama Sivas uzak. Bize yakın olan Malatya, Diyarbakır, Erzurum ve Fırat Üniversitesi Sahası var. Bu sahalar için görüşmeler yapacağız. Bir diğer husus da Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması. Kayyım’ın yapabileceği sınırlıdır. En kısa zamanda elimizdeki imkanlar dahilinde sonuçlandırmamız gerekli. Bulunduğumuz durumla ilgili bilince sahibiz” şeklinde konuştu.