Kamuoyuna Duyuru

Spor Toto 1. Lig’in 8. haftasında Elazığ Atatürk Stadyumunda oynadığımız Gazişehir Gaziantep FK maçının sonucunu, hakem Çağdaş Altay’ın verdiği hatalı kararlar belirlemiştir.

Türkiye’de ki kariyeri boyunca kırmızı kart görmeyen Lamine Diarra’nın müsabaka sırasında serzenişini kendisine hakaret olarak algılayan Çağdaş Altay futbolcumuzu kırmızı kartla oyundan ihraç etmiştir.

Müsabakanın hakeminin, karşılaşmanın son dakikalarında futbolcumuz Elmar Bjarnason’a ise direkt kırmızı kart göstererek cezalandırması maalesef ki yanlı tutumunu gözler önüne sermiştir.

Ayrıca, karşılaşmada Gazişehir Gaziantep FK’nın ilk golü öncesi verilen serbest vuruş ve lehimize verilmeyen penaltı pozisyonunun mutlak suretle irdelenmesi gerekmektedir.

Hakem Çağdaş Altay’ın müsabaka boyunca tüm takdir haklarını rakip takım lehine kullanması da asla göz ardı edilmemelidir.

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü olarak hakemlerden adil olmalarını, herkese eşit bir şekilde davranmalarını bekliyoruz.

Bu doğrultuda kulübümüzün hakkını sonuna kadar arayacağımızı belirtmek istiyor, bu tür hakem hatalarının tekrarlanmamasını ümit ediyoruz.

Türlü sıkıntılarla uğraşan kulüplerin birde yanlı, art niyetli uygulamalara maruz kalması ve bunun sonucu olarak stadyumlarda gerginlik ortaya çıkarılmasının zararı, Türk futboluna olacaktır.

Kamuoyuna Duyurulur

Saygılarımızla

Elazığspor Kulübü