Bayram Bektaş: “Haklı Bir Galibiyet Aldık”

Mersin İdmanyurdu maçının ardından açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Bayram Bektaş, güzel bir mücadele yaşandığını, hem tesisin hem de zeminin çok iyi olduğunu dile getirdi.

Üst üste aldıkları üç galibiyetin ardından durakladıklarını hatırlatan Bektaş, “Çünkü rakiplerimiz ya şampiyonluğa oynayan veya küme düşmemeye oynayan takımlar oluyor. Dolayısıyla kolay maç yok. Biz bugün haklı bir galibiyet aldık. Çok farklı da olabilirdi. Ancak rakibi iyi durdurduk. Açıkları bulduk ve neticede galip geldik.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu şekilde mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Bektaş, şöyle konuştu:
“Her zaman sahaya yansıtmak istediğimiz futbol budur. 6 maçımız daha var. 18 puan demek. Sonuncu takım play-off veya şampiyonluk mücadelesi veren takımları yenebiliyor bu ligde. Sahada gerekli mücadeleyi gösterince neticesini alabiliyorsunuz. Nefes alma maçımızda hem bizim hemde rakibimiz için senenin en önemli maçlarından biriydi. Çünkü rakibin alacağı 3 puan tamamen alt tarafı karıştırabilirdi ve barajı yükseltebilirdi. Bizim buradan alacağımız 3 puanla artık derin bir nefes alıp kalan 6 maçta belki farklı yerlerde kendimize yer bulabilme şansı bulacağız. Çok önemli 3 puan aldık.”